| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| MaterialType | PPGI/GI/Aluminum |
|---|---|
| MaterialThickness | 0.3-0.6mm |
| MaterialWidth | 120mm |
| Roller Station | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| MaterialType | PPGI/GI/Aluminum |
|---|---|
| MaterialThickness | 0.3-0.6mm |
| MaterialWidth | 285mm |
| Roller Station | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Material | Painted Steel |
| Type | Cold Roll Forming |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |