| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Corrugated Sheet Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1220mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Type | Roofing And Walling Double Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1000MM |
| Rollers | Up 15 Rows Down 16 Rows |
| Chain | 1 Inch |
| H Steel | 400 Mm |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 22T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Type | Roofing Sheet Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Material Width | 1250mm |
| Thicknes | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Material | PPGI GI |
| Width | 1000mm |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Life Time | More Than 10 Years |
| Type | Cold Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Feature | Self Lock |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 3.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Type | Trapezoidal Profile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Main Motor Power | 5.5KW |
|---|---|
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Operating Mode | Button + Touch Screen |
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
| Port Of Loading | Tianjin Port |