| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 11 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickenss | 0.3-0.8mm |
| Speed | 20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.7mm |
| Usage | Roof |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Power | 4+4kw |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 2-10m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |