| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Rollers | 12+1Roller Stations |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase |
| Type | Roll Forming Machine |
| Roller Shaft Diameter | 90mm |
| Name | Cold Roll Forming Machine |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Tile Forming Machine |
| Use | Roof |
| Power(W) | 5.5+7.5KW |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 2-4m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Type | Ridge Cap Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Name | China Metal Roof Ridge Cap Roll Forming Machine |
|---|---|
| Control System | PLC Delta Inverter Control |
| Power Supply | 3-Phase,380V,50Hz |
| Main Frame | 350 H-Beam |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |