| Material Type | PPGI / GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| MaterialType | PPGI/GI/Aluminum |
|---|---|
| MaterialThickness | 0.3-0.6mm |
| MaterialWidth | 285mm |
| Roller Station | 17Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Roller & Shaft | 45# Steel |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ66 |
| Cutter Material | CR12 |
| Forming Speed | 2m/min |
| Total Power | 3+3KW |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Size | 5'' |
| Usage | Roof Gutter |
| Power | 4+4KW |
| Capacity | 10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Size | 5'' |
| Usage | Roof Gutter |
| Power | 4+4KW |
| Capacity | 10m/min |