| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 22T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 13stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1219mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Hydraulic Steel Roll Forming Machine C Purlin |
|---|---|
| Thickness | 2-3mm |
| Punching | Yes |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Shutter Door Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 18 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | Upper:1200mm; Down:1220mm |
| Roller Stations | Upper:11stations ; Down:12stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | 0.4 - 0.8mm Thickness Wall Panel Roll Forming Machine For Garden , Hotel |
|---|---|
| Usage | Wall |
| Machine Power | 4+4KW |
| Speed | 15-20m/min |
| Worker | 1-2only |
| Production | 8-12m/min |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China (Mainland) |
| Power(W) | 4+4kw |
| Dimension | 7*1.5*1.5m |
| Weight | 4T |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 22T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |