| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 22T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Steel Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 11Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Marerial Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Matrerial Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 11 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof Sheet |
| Material | PPGI GI |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Capacity | 20m/min |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 15stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |