| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roof Sheet Roll Forming Equipment |
| Type | Automatic C Purlin Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 2-3mm |
| Warranty | 1 Year |
| Service | Whole Life |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | U Shape Purlin Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Speed | 8-10m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Rain Water Steel Down Pipe Roll Forming Machine |
|---|---|
| Material | DX52/DX53 |
| Width | 333mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Omega Shape Purlin Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Speed | 0-45m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Material | PPGI GI |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material Of Finished Produce | PPGI And GI ETC |
|---|---|
| The Diameter Of Shaft | 70mm |
| The Width Of Material | 1220mm Ppgi |
| The Finished Produce Style | Glazed Tile Roofing Roll Foming Machine |
| Type | 34 - 151 - 908 |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | Upper:1200mm; Down:1220mm |
| Roller Stations | Upper:12stations ; Down:15stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |