| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1220 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 4m/min |
| Dimension | 8.5*1.5*1.2m |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 11Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Automatic Roof Roll Former |
| Color | As Your Require |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Establish Year | Since1996 |
| Suitable Material | PPGI, GI,Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Width | Cutomized |
| Condition | New |
| Type | Tile Forming Machine |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Voltage | 380V |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Idth | 1250mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Usage | Roof Gutter |
|---|---|
| Material | PPGI GI |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Size | 4'' |
| Weight | 2T |
| Voltage | 380V 50HZ 3 Phase |
|---|---|
| Material | Galvanized/color Steel Sheet |
| Shaft | 75mm, Solid |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |