| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Metal Stud And Track Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Per Month | 30 Sets |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1mm |
| Capacity | 20-40m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Type | L Shape Purlin Roll Forming Machine For Enterprises Civil Construction |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | PLC Control System U Purlin Roll Forming Machine For Ancient Architectures |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | GI |
|---|---|
| Thickness | 1.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Name | 1.5mm Steel Door Frame Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.8-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Model Number | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Type | Roofing And Walling Double Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1000MM |
| Rollers | Up 15 Rows Down 16 Rows |
| Chain | 1 Inch |
| H Steel | 400 Mm |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Width | 2600m/4000mm |
| Thickness | 0.13-0.3mm |
| Per Month | 20 Sets |
| Type | Shutter Door Roll Forming Machine |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Material | PPGI GI |
| Power | 4+4KW |
| Worker | 1 Only |