| Type | Tile Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Shaft | 76mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Delivery Time | 30days |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Speed | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers | Cr12 |
| Type | Stud&Track |
| Certificate | ISO9001:2000;CE |
|---|---|
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Certificate | ISO9001:2000;CE |
|---|---|
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 27Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Usage | Wall Panle |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming |
| Material | PPGI GI |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Certificate | CE ISO |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45mm-0.60mm |
| Material Width | 333mm |
| Roller Station | 20Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |