| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1250mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Material | PPGI GI |
| Width | 1000mm |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Life Time | More Than 10 Years |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 1.6T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 11Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | Upper:11stations ; Down:12stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Tape | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1219mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller &Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Cold Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Feature | Self Lock |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |