| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Type | Steel Roof Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | Upper: 12 Stations; Down: 15 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickenss | 0.3-0.8mm |
| Speed | 20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Material | PPGI GI |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Suitable Material | PPGI, GI,Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Width | Cutomized |
| Condition | New |
| Type | Roof Tile Forming Machine |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | European And America |
| Material | PPGI GI |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Worker | 1 Only |