| Using | Downpipe |
|---|---|
| Base Frame | 350H Steel |
| Container Need | 1X40GP |
| Capacity | 10-15m/min |
| Roller Material | Cr12 |
| Material Width | Customizable Based On Need |
|---|---|
| Material Type | Galvanized Steel |
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Power | 11+7.5KW |
| Material Thickness | 1.5-3mm |
| Drive Type | Chain Drive |
|---|---|
| Roller Stations | 18-20Stations |
| Cutting Length | Can Be Set In The Contorl Panel |
| Warranty | 1 Year |
| Machine Weight | 8-9T |
| Material | Painted Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 8-10m/min |
| Roller | No.45 Steel |
| Blade | Cr12 |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Material | Color Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | Custom |
| Weight | 7T |
| Length | 9M |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 5.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 6.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 6.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |