| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 8.7T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power(W | 4+4KW |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Shaft Material | 45# St |
| Function | Roof |
| Container Need | 1X40GP |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Roller Material | Cr12 |
| Base Frame | 350H Steel |
| Feature | Innovatice Design Downspout Equipment |
| Using | Downpipe |
|---|---|
| Machine Dimension | 11.8mx0.78mx1.2m |
| Container Need | 1X40GP |
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Base Frame | 350H Steel |