| Color | Blue |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| PLC | Delta(customizable) |
|---|---|
| Motor Power | 5.5kw |
| Using | Downpipe |
| Feature | Innovatice Design Downspout Equipment |
| Machine Dimension | 11.8mx0.78mx1.2m |
| Container Need | 1X40GP |
|---|---|
| Motor Power | 5.5kw |
| Roller Material | Cr12 |
| Machine Dimension | 11.8mx0.78mx1.2m |
| Using | Downpipe |
| Color | Blue |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Fly Saw Cutting |
| Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Using | Downpipe |
|---|---|
| Base Frame | 350H Steel |
| Machine Dimension | 11.8mx0.78mx1.2m |
| Capacity | 10-15m/min |
| Container Need | 1X40GP |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 10/15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 14 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |