| Power | 4+4 KW |
|---|---|
| Warranty | 24 Month |
| Control System | Touch Screen |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Working Speed | 0 - 15 M / Min |
| Power | 4+4KW |
|---|---|
| Warranty | 24 Month |
| Control System | Touch Screen |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Working Speed | 0 - 15 M / Min |
| Power | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Warranty | 24 Month |
| Control System | Touch Screen |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Working Speed | 0 - 15 M / Min |
| Usage | Floor Deck |
|---|---|
| Thickness | 1.2mm |
| Weight | 28T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Production | 8-10m/min |
|---|---|
| Power(W) | 4+4kw |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Workers | 100 |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Voltage | 380V 50HZ 3 Phase |
|---|---|
| Material | Galvanized/color Steel Sheet |
| Shaft | 75mm, Solid |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Usage | Roof Gutter |
| Power | 4+4KW |
| Capacity | 10m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 12Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Power | 17KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Usage | Buildings |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |