| Weight | 3000kg-20000kg |
|---|---|
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1250mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Tile Type | Steel |
|---|---|
| Power(W) | 5.5kw |
| Voltage | 380V |
| Weight | 4.5T |
| Control | PLC Computer Control |
| Warranty | 18 Month |
|---|---|
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |
| Container Need | 1X40GP |
|---|---|
| PLC | Delta(customizable) |
| Feature | Innovatice Design Downspout Equipment |
| Material Thickness | 0.45-0.6mm |
| Base Frame | 350H Steel |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Capacity | 15m/min |
| Power | 4+4kw |
| Weight | 5-6T |
| Length | 7-8M |
| Usage | Gutter |
|---|---|
| Profile | Custom |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Size | 4'' 5'' 6'' |
| Weight` | 2T |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |