| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| MaterialWidth | 1000mm |
| Roller Stations | 14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 12/13Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 25Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm0 |
| Roller Stations | 13/15 Station |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 26Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Color | Blue |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Fly Saw Cutting |
| Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Capacity | 15m/min |
|---|---|
| Thickness | 1mm |
| Warranty | 12 Month |
| Type | Wall Panel Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 13Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |