| Color | As You Require |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Voltage | 380V 50HZ 3 Phase |
|---|---|
| Material | Galvanized/color Steel Sheet |
| Shaft | 75mm, Solid |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Machine Color | Can Customize |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Condition | New |
| Material Type | PPGI / GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 788mm |
| Roller Stations | 28Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Transmission | Gear Box Or Chain Driving |
|---|---|
| Shaft Dia | 70 |
| Market | Germany |
| Roller | 45# Steel |
| Capacity | 15m/min |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 11/12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |