| Roll Forming Speed | 15-20m/min |
|---|---|
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Operating Mode | Button + Touch Screen |
| HS Code | 8462219000 |
| Main Shaft Diameter | 70mm |
| Usage | Construction |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.3-0.5mm |
| Capacity | 40m/min |
| Power | 5.5+4+1.5KW |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 19 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Product Name | Wall Panel Roll Forming Machine |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Cutting Mode | Hydraulic Cutting |
| Transducer | Delta |
| Roller Material | 45# Steel |
| Name | China Metal Roof Ridge Cap Roll Forming Machine |
|---|---|
| Control System | PLC Delta Inverter Control |
| Power Supply | 3-Phase,380V,50Hz |
| Main Frame | 350 H-Beam |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | Galvanized Steel, Cold Steel |
|---|---|
| Thickness | 0.5-0.9mm |
| Capacity | 25m/min |
| Name | 175mm Shaft Bearing Steel Cold Stud Forming Machine 380v 50hz 3 Phases |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Cold Roll Forming |
|---|---|
| Brand | HC |
| Warranty | 1year |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Rain Gutter Sheet Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30sets |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30 Sets |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 312mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |