| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 11+12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Tile Type | Steel |
|---|---|
| Power(W) | 5.5kw |
| Voltage | 380V |
| Weight | 4.5T |
| Control | PLC Computer Control |
| Production | 8-10m/min |
|---|---|
| Power(W) | 4+4kw |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Workers | 100 |
| Roller Station | 18Station |
|---|---|
| Roller & Shaft | 45# Steel |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Width | 2600m/4000mm |
| Thickness | 0.13-0.3mm |
| Per Month | 20 Sets |
| Main Roller Material | CR12 |
|---|---|
| Rollers | 14Stations |
| Power | 15+5.5KW |
| Shaft | 45# Steel |
| Roller Shaft Diameter | 80mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.4-0.7mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | --mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 11/13 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Roller Shaft Diameter | 80mm |
|---|---|
| Rollers | 14Stations |
| Suitable Material | 1.5-2mm(DX51 - GALVANIZED/Q300-350) |
| Structure | Stand Type |
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1100mm |
| Roller Stations | 25Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |