| Usage | Shutter Door |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power(W | 4+4KW |
|---|---|
| Voltage | 380V |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Shaft Material | 45# St |
| Function | Roof |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Power | 4+4 KW |
|---|---|
| Warranty | 24 Month |
| Control System | Touch Screen |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Working Speed | 0 - 15 M / Min |
| Voltage | 220V 60Hz 3Phases |
|---|---|
| Condition | New |
| Weight | 2.3T |
| Dimension | 4*1.35*1.51m |
| Warranty | 1 Year |
| Roller Of Glazed Tile | 18 Rows |
|---|---|
| Motor | 5.5 Kw + 4 Kw |
| Motor Style | 5.5 Kw Servo Motor |
| The Width Of H Steel | 350 - 400 Mm |
| Machine Size | 8.58 * 1.7 * 1.45 Meter |
| Power | 4+4KW |
|---|---|
| Warranty | 24 Month |
| Control System | Touch Screen |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Working Speed | 0 - 15 M / Min |
| Power | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Warranty | 24 Month |
| Control System | Touch Screen |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Working Speed | 0 - 15 M / Min |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | 25Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |