| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 32Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Speed | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers | Cr12 |
| Type | Stud&Track |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Voltage | 380V 50HZ 3 Phase |
|---|---|
| Material | Galvanized/color Steel Sheet |
| Shaft | 75mm, Solid |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12/16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 8.7T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1250mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |