| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power | 5.5KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Feature | Two In One |
| Usage | Drywall System |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control System |
| Width Of The Plate | 1200mm |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1250mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 12 Months After Shipping |
| Suitable Material Thickness | 1-1.2mm |
|---|---|
| Forming Station | 14Stations |
| Shaft | 45# Steel |
| Main Roller | GCr15 Bearing Steel |
| Balde Material | Cr12 |
| Width Of The Plate | 614mm |
|---|---|
| Rollers | 18 Rows |
| Power | 4+5.5KW |
| Voltage | 380V 50Hz 3phases |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 845mm |
| Roller Stations | 26Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 840mm |
| Roller Stations | 28Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |