| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 5.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 6.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 6.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Roller Sations | Up 12 And Down 12 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Drive |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material | Q235 |
|---|---|
| Speed | 20m/min |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | Life Time |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 24-28 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |