| Suitable Material | GI PPGI |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Weight | 2.5T |
| Rollers Material | Cr12 |
| Application | Drywall System |
| Power(W) | 5.5KW |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Warranty | 18 Month |
|---|---|
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |
| Power | 17KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Usage | Buildings |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.45mm-0.60mm |
| Material Width | 333mm |
| Roller Station | 20Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Roll Material | 45# High Grade Steel |
|---|---|
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Way Of Drive | 1.2 Inch Single Chain |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Suitable Material | PPGI/GI/Aluminum |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |