| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 1-2mm |
| Capacity | 10m/min |
| Power | 4.5+3kw |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Width | 1250mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 13stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1219mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | GI |
|---|---|
| Thickness | 1.5mm |
| Warranty | 1 Year |
| Name | 1.5mm Steel Door Frame Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Type | Omega Shape Purlin Metal Roll Forming Machine |
|---|---|
| Speed | 0-45m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.5-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Light Keel Roll Forming Machine |
| Thickness | 0.8-1.8mm |
| Capacity | 0-35m/min |
| Power | 21.5kw |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Metal Stud And Track Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Per Month | 30 Sets |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |