| Thickness | 1.2mm |
|---|---|
| Width | 1000mm |
| Warranty | 12 Month |
| Service | Whole Life |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Weight | 8.5Tons |
|---|---|
| Dimension | 8500mm*1200mm*1550mm |
| Roller Stations | 18Stations |
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Control System | PLC Control System |
| Material Type | PPGI / GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 930mm |
| Roller Stations | 22/24Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 11/12 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| OEM | Provided |
|---|---|
| Certificate | CE ISO |
| Warranty | 1 Year Warranty, Service For Whole Life Time. |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Delivery Time | 30days |
| Weight | 4-5T |
|---|---|
| Usage | Glazed Tile Roofing Panel |
| Control System | PLC Control |
| Feeding Width | 1200mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 2-10m/min |