| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12/17 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12/15 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 11/15 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12/22 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Capacity | 8-10m/min |
|---|---|
| Life Time | 15 Year Above |
| Power | 380V Or Customized |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Payment Terms | 30% deposit by TT in advance, the balance to be paid before delivery. |
| Supply Ability | 20Set/Month |
| Place of Origin | MADE IN CHINA |
| Roller Stations | 15Stations |
|---|---|
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Voltage | 380V 50Hz 3phases,380v/3phase/50hz Or As Your Country Need |
| Drive Type | Chain Drive |
| Type | Automatic Glazed Tile Steel Roof Sheet Roll Forming Machine With PLC Control System |
|---|---|
| Rollers | 17 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 24 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Opration Worker | 1 |