| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 19 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Ridge Cap Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Production Capacity | 4m/min |
| Coverage | 1000mm |
| Machine Weight | 4.5T |
| Shipment | 40GP |
| Type | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Roller Material | 45# Steel |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Power | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Transmission | Chain |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase |
| Control System | PLC |
| Roller Material | 45# Steel |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Main Motor Power | 5.5KW |
|---|---|
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Operating Mode | Button + Touch Screen |
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
| Port Of Loading | Tianjin Port |
| Usage | Stud And Track |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming Machine |
| Thickness | 1-2mm |
| Capacity | 10m/min |
| Power | 4.5+3kw |