| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 6.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |
| Warranty | 18 Month |
|---|---|
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Feature | Two Design In One |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Power | 5.5kw |
| Weight | 7T |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |
| Roller Sations | Up 12 And Down 17 |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Transmission | Chain Transfer |
| Cutting Method | PLC Hydraulic Cut |
| Power | 4+4 Kw |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |