| Power(W) | 5.5KW |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Roller Stations | 10+12 Stations |
| Control Cabinet | Cantilever Control Cabinet |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Roller Material | 45# Steel |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 2-10m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Type | Corrugated Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Capacity | 20m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Corrugated Sheet Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1250mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |