| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 11Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Capacity | 15m/min |
| Name | Corrugated 380v Double Layer Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Corrugated Sheet Roll Forming Machine |
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Width | 1220mm |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | Upper: 12 Stations; Down: 15 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Life Time | 30years |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Material | PPGI GI |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |