| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1000mm |
| Roller Stations | Upper:11stations ; Down:12stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Type | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | Upper:1200mm; Down:1220mm |
| Roller Stations | Upper:11stations ; Down:12stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 15stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | Upper:10stations ; Down:14stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Per Month | 30 Sets |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Per Month | 30sets |