| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1100mm |
| Roller Stations | 25Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 16/17 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12/17 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Power | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Transmission | Chain |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase |
| Control System | PLC |
| Roller Material | 45# Steel |
| Rollers | 22 Stations |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase(can Be Customized) |
| Machine Base | H Beam |
| Power | 5.5+5.5KW |
| Type | Automatic Glazed Tile Steel Roof Sheet Roll Forming Machine With PLC Control System |
|---|---|
| Rollers | 17 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Corrugated Sheet Making Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cutting |
| Voltage | 380V, 50Hz, 3 Phase |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Per Month | 30 Sets |