| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.8-1.2mm |
| Material Width | 845mm |
| Roller Stations | 26Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Roller & Shaft | 45# Steel With Chrome Treatment |
|---|---|
| Diameter Of Shaft | Φ70mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Drive Type | Chain Drive |
| Control System | PLC Control |
| Usage | Roof Cladding |
|---|---|
| Roller Material | 45# Steel |
| Capacity | 15m/min |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Material | G550 |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1000mm |
| Roller | 45 Steel |
| Capacity | 10m/min |
| Power(W) | 4KW-15KW |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |