| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Suitable Market | Asia, European |
|---|---|
| Usage | Wall Panel |
| Capacity | 8-10m/min |
| Roller Station | 17 Rows |
| Material | Steel Plate, Galvanized |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Weight | 6.6T |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Voltage | 380V 50HZ 3 Phase |
|---|---|
| Material | Galvanized/color Steel Sheet |
| Shaft | 75mm, Solid |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| MaterialWidth | 1000mm |
| Roller Stations | 14Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Rollers | 12stations |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Transmission | Chain |
| Forming Speed | 15m/min |
|---|---|
| Type | Roll Forming Machine |
| Rollers | 20 |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Transmission | Chain |