| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 13Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Profile | Custom |
| Capacity | 10m/min |
| Weight | 3T |
| Weight | 4-5T |
|---|---|
| Usage | Glazed Tile Roofing Panel |
| Control System | PLC Control |
| Feeding Width | 1200mm |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Type | Glazed Tile Roof Sheet |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Raw Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Certification | CE ISO |
| After Sales | Engineers Available To Service Overseas |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Components | Colorful Steel Plate Discharge Rack, Corrugated Unit ( Tile Press ), Composite Host Unit, Finished Cutting Unit ( Cutting Part ), Conveyor Frame ( Towing Rack ), Auxiliary Equipment. |
|---|---|
| Foam Machine Size | 36000mm × 3000mm × 2800mm |
| Press Width | 1200 Mm |
| Number Of Molding Rows | Row 13 -- 15 |
| Hydraulic Station Power | 3kw |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |