| Width | 1250mm |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Blade | As Require |
| Power | 3+3KW |
| Speed | 8-10m/min |
| Installation Dimension | 28000 * 2500 * 2500 Mm |
|---|---|
| Voltage | 380 V 50 HZ 3 Phase |
| Total | 25 KW |
| Production Speed | 0-5 M / Min |
| Developed Width | 1000 Mm |
| Production Speed | 0-5 M / Min |
|---|---|
| Developed Width | 1200 Mm |
| Product Thickness | 50-250 Mm |
| Color | Blue |
| Used | New |
| Forming Speed | 15m/min |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase |
| Main Roller Material | CR12 |
| Blade Material | Cr12 |
| Power | 15+5.5KW |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 500mm |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 11/12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 18/19Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1200mm |
| Roller Stations | 12/15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | GI/PPGI |
|---|---|
| Thickness | 0.45-0.55mm |
| Capacity | 40m/min |
| Name | Double Out PPGI 0.55mm Cold Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |