| Voltage | 380V 50Hz 3Phases |
|---|---|
| Tile Type | Steel Forming Machine |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC And Touch Screen |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Machine Weight | 33600KG |
|---|---|
| Roller Stations | 45Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Machine Size | 26100x2770x1430mm |
| Cutter Material | CR12 |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 298mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 590mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment. |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Motor Power | 28 KW |
|---|---|
| The Pressure Roller | 45 Steel |
| Formed | 13 Rows |
| Dimensions | 45,000 * 2500 * 2500mm |
| Otal Weight Of The Production Line | 16 Tons |