| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Glazed Roll Forming Equipment |
| Control System | PLC Control |
| Making Meriod | 45days |
| Cutting Method | Hydraulic Cuting |
| Model | HC30 |
|---|---|
| Type | Cold Roll Forming |
| Tile Name | Bamboo |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Downspout Forming Machine |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Diameter | 100mm |
| Cutting | Fly-Saw Cutting |
| Power | 4+4KW |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
|---|---|
| Speed | 4m/min |
| Type | Cold Roll Forming |
| Design | Custom |
| Warranty | 1 Year |
| Feature | Two In One |
|---|---|
| Warranty | Life Time |
| Speed | 0-2m/min |
| Name | Cold Roll Forming Equipment |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Cold Roll Forming |
|---|---|
| Usage | Villa Roof |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 1 Year |
| Power(W) | About 12KW |
| Size | 28-200-800 |
|---|---|
| Forming Type | Cold Roll Forming |
| Feature | High Capacity |
| Certificate | CE ISO |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Tile Forming Machine |
|---|---|
| Power(W) | 4+4kw |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material Of Finished Produce | PPGI And GI ETC |
|---|---|
| The Diameter Of Shaft | 70mm |
| The Width Of Material | 1220mm Ppgi |
| The Finished Produce Style | Glazed Tile Roofing Roll Foming Machine |
| Type | 34 - 151 - 908 |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Idth | 1250mm |
| Roller Stations | 12Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |