| Type | High Strength And 1220,1250mm Feeding Width Glazed Tile Roll Forming Machine With 8 - 20m/min Working Speed For Roof Applications Roof Panel Are High Strength And Durableare With Smooth Beautiful Appearance,uniform Lacquer Weins,so Widely Used In |
|---|---|
| Rollers | 10 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Weight | 3.2T |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 8.7 |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roof Sheet Roll Forming Equipment |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Machine Weight | 22T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Type | Standard 686mm IBR Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 16 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Production | 8-12m/min |
|---|---|
| Place Of Origin | Hebei, China (Mainland) |
| Power(W) | 4+4kw |
| Dimension | 7*1.5*1.5m |
| Weight | 4T |
| Model Number | Double Layer Roll Forming Machine |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Type | 1100mm Russia Type Glazed Step Tile Roofing Panel Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Power | 4+4KW |
|---|---|
| Capacity | 45m/min |
| Punching | Available |
| Name | Plc Omega Roll Forming Machine With Hydraulic Cutting |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1200 MM |
| Rollers | 16 Rows |
| H Steel | 400mm |
| Color | Bule |
| Color | Blue |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Width | 2600m/4000mm |
| Thickness | 0.13-0.3mm |
| Per Month | 20 Sets |