| Type | L Shape Purlin Roll Forming Machine For Enterprises Civil Construction |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | PLC Control System U Purlin Roll Forming Machine For Ancient Architectures |
|---|---|
| Rollers | 14 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Trapezoid Roof Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 13 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Middle East |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Main Shaft Diameter | 75mm |
|---|---|
| Main Motor Power | 5.5KW |
| Hs Code | 8462219000 |
| Hydraulic Station | 5.5 KW, 46# Hydraulic Oil |
| Operating Mode | Button + Panasonic/Delta Touch Screen |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine Equipments |
|---|---|
| Capacity | 2m/min |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |