| Roll Forming Speed | 15-20m/min |
|---|---|
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Operating Mode | Button + Touch Screen |
| HS Code | 8462219000 |
| Main Shaft Diameter | 70mm |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickenss | 0.3-0.8mm |
| Speed | 20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roof Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Width | 1250 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 2-4m/min |
| Dimension | 7.5*1.5*1.2m |
| Type | Corrugated Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Capacity | 20m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Material | PPGI GI |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.7mm |
| Usage | Roof |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Power | 4+4kw |
| Usage | Roof |
|---|---|
| Production Capacity | 4m/min |
| Coverage | 1050mm |
| Machine Weight | 4.5T |
| Shipment | 40GP |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 3.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 4m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |