| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 4m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Type | Steel Roof Glazed Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Steel Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof And Wall |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Name | Regular Self Locking Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Rollers | 11 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Forming Speed | 15-20m/min |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Type | Roll Forming Machine |
| Cutting Type | Hydraulic Cutting |
| Cutting Tolerance | ±1mm |
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
|---|---|
| Main Shaft Diameter | 75mm |
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Roll Forming Speed | 15-20m/min |
| Hydraulic Station Power | 5.5KW |
| Type | Roll Forming Machine |
|---|---|
| Usage | Roof |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Capacity | 8-10m/min |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |
| Type | Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Delivery Time | 30days |