| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Color | Blue |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | 30% deposit by T/T in advance and 70% balance after inspection confirmation before shipment |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Packaging Details | Main machine is nude, the computer control box is packed by carton box. |
|---|---|
| Delivery Time | 30days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 20 sets/month |
| Place of Origin | Botou Hebei China |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Market | Asia |
|---|---|
| Material | 1220/915 |
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Capacity | 8-10m/min |
| Warranty | Life Time |
| Warranty | 18 Month |
|---|---|
| Control System | Panasonic PLC |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 8-10m/min |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Warranty | 12 Month |
|---|---|
| Cutting Method | Hydraulic Cutting System |
| Roller Stations | 10+12 Stations |
| Control Cabinet | Cantilever Control Cabinet |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box. |
| Feature | 2 Type |
|---|---|
| Life Time | 15 Years Above |
| Warranty | 2 Years |
| Certificate | ISO&CE |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |