| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Type | Metal Roofing Sheet Roll Forming Machine |
|---|---|
| Suitable Market | Asia |
| Usage | Roof And Wall |
| Power | 4+4KW |
| Voltage | 380V Or Customized |
| Raw Material | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Type | Automatic |
| Use | Roof Panel |
| Profile | Customized |
| Cutting Methold | Hydraulic Cut |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 4m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Steel Roofing Sheet Roll Forming Machine |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 15Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 560mm |
| Roller Stations | 16Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 20m/min |
| Machine Weight | 4.5T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | 0.15mm-0.4mm Galvanized Steel Automatic Roof Roll Forming Machine / Roof Sheet Roll Forming Machine |
| Type | Chain Drive Tile Roll Forming Machine |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Width | 1250mm |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension | 6.7*1.6*1.3m |