| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1220mm |
| Roller Stations | 12/17 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Usage | Roof And Wall |
|---|---|
| Material | PPGI, GI |
| Operation | Need 1 Person |
| Capacity | 2-10m/min |
| Weight | 6T |
| Material Width | Customizable Based On Need |
|---|---|
| Material Type | Galvanized Steel |
| Voltage | 380V/50HZ/3Phase |
| Power | 11+7.5KW |
| Material Thickness | 1.5-3mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 1.6-2mm |
| Speed | 10m/min |
| Color | Blue |
| Width | 1220mm |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.5-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Effective Width | 75mm |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
|---|---|
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Dimension | 8500mm*1200mm*1550mm |
| Total Power | 5.5+4KW |
| Warranty | 1 Year |
| Material Type | PPGI/GI |
|---|---|
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Material Width | 1250mm |
| Roller Stations | 12/22 Stations |
| Roller & Shaft Material | 45# Steel Quenching And Plating |
| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 500mm |