| Material | PPIG IG Aluminum |
|---|---|
| Thickness | 0.3-0.6mm |
| Speed | 15m/min |
| Color | Blue |
| Width | 500mm |
| Thickness | 0.3-0.8mm |
|---|---|
| Forming Speed | 8-20m/min |
| Dimension | 8500mm*1200mm*1550mm |
| Total Power | 5.5+4KW |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 8-10m/min |
|---|---|
| Life Time | 15 Year Above |
| Power | 380V Or Customized |
| Packaging Details | Main machine is nude, the control panel is packed by carton box. |
| Delivery Time | 60days after receive agreed deposit. |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Forming Speed | 15-20m/min |
| Name | Corrugated Roll Forming Machine |
| Roller Material | 45# Steel |
| Power | 5.5+5.5KW |
|---|---|
| Transmission | Chain |
| Voltage | 220V 60HZ 3Phase |
| Control System | PLC |
| Roller Material | 45# Steel |
| Type | Automatic Glazed Tile Steel Roof Sheet Roll Forming Machine With PLC Control System |
|---|---|
| Rollers | 17 |
| Roller Material | No.45 Steel |
| Warranty | 12 Month |
| Packaging Details | Main machine is nude,the computer control box is packed by carton box |
| Material | PPGi GI |
|---|---|
| Capacity | 2-4m/min |
| Machine Weight | 3.1T |
| Rollers | 45# Steel |
| Type | Roll Forming Machine |
| Power Supply | 380V 50Hz 3Phase |
|---|---|
| HS Code | 8462219000 |
| Material Thickness | 0.3-0.6mm |
| Product Type | Roll Forming Machine |
| Hydraulic Station Power | 5.5KW |
| Use | Wall Panel |
|---|---|
| Type | CNC Line |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Mehod | Hydraulic Cut And Precut |
| Per Month | 30 Sets |
| Power(W) | 4+5.5kw |
|---|---|
| Warranty | 18 Month |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Method | Hydraulic Cut |
| Working Speed | 2-10m/min |